A projekt összefoglalása:
A Matyodesign Nonprofit Kft. főtevékenysége egyéb közösségi, társadalmi tevékenység. Mindez magába foglalja cégünk alapeszméit, értékrendjét, a fejlesztendő tevékenységet, a közvetítendő üzenetet. A különleges matyó hímzésvilág terjesztésével Tardot, az ott élő embereket, a kezükből kikerülő kincseket kívánjuk megismertetni Magyarországgal és világszerte. Társadalmi vállalkozásunk a támogatási kérelem benyújtásáig legnagyobb súllyal készen vett textiláruk hímzésével majd értékesítésével foglalkozott, ám jelen projekt keretében fejleszteni kívánt varroda segítségével a jövőben saját magunk kívánjuk megvarrni az alaptermékeket is, melyeket később a hímzőasszonyoknak adunk tovább a matyó motívumokkal való díszítésre, továbbá jövőbeli terveink között szerepel egyéb ruhaipari szereplőknek varrodai szolgáltatás nyújtása. A fejlesztés hatására több ember juthat munkához, gyarapodhatnak a kapacitások, ezáltal a bevételek dinamikusan nőhetnek, melyeket vissza kívánunk forgatni vállalkozásunkba
Jelenlegi formájában a vállalkozás 2014 óta működik. A tulajdonosok, Váczi Rozália és Borbála gyermekkoruk óta ismerik a hímzőasszonyokat, akik kezdetben nevelőként, majd foglalkoztatott hímzőasszonyokként voltak mellettük. A munkatársaink mindegyike tapasztalattal rendelkezik a majdani hátrányos helyzetű munkatársainkkal való együttműködésben, ismeri a helyiek igényeit, értékrendjüket és munkabírásukat. Célunk a matyó kultúra megőrzése, a helyi emberek foglalkoztatása, jólétük növelése. Jelenleg 15‐20 hímzőnőt egyszerűsített foglalkoztatás keretében juttatunk munkához, a projekt keretében 8,5 hátrányos helyzetű munkavállaló foglalkoztatását tűztük ki, számukra a helyi varroda kialakításával adunk lehetőséget.
A Matyodesign a GINOP‐5.1.3‐16‐os projekt során létrehozott Matyodesign Center közösségi tér mellett a jövőben az új GINOP‐5.1.7‐17‐es projekt keretében tervezett fejlesztéssel a varrodai kapacitásait kívánja bővíteni. Jelenleg a rendelkezésre álló varrógépeink korlátozottak, számos olyan ruhadarabot értékesítünk, amelyek varrási és szabász feladatait nem képesek a gépek ellátni. A legtöbb textíliát készre szabottan vásároljuk meg az egyedi hímzést megelőzően. A varroda kialakításával terveink szerint költségeket csökkenthetünk (legyen szó a disztribúcióról, a beszerzési árakról), hatékonyságot növelhetünk, emellett kijelölhetünk egy újabb üzletágat, a varrodai szolgáltatásnyújtást kis kollekciójú magyar tervezők számára.